Grupi E/ Bayern për fitore, në Athinë luhet fort

Bayern Munich e ka fituar ndeshjen e parë 0-2 në transfertën ndaj Benfica-s, ndërsa synon një tjetër triumf në kuadër të raundit të parë të Champions League, këtë herë ndaj Ajaxit mbrëmjen e sotme. Skuadra holandeze do të synojë që të marrë rezultat pozitiv në “Allianz Arena”, pas triumfit 3-0 që regjistroi më 19 shtator ndaj AEK-ut të Athinës. Trajneri Niko Kovac do të ketë tri mungesa në takimin e sotëm, Rafinha-n, Coman dhe Tolisson që janë të dëmtuar, ndërsa Goretzka është në dyshim.

Gjithashtu edhe rivalët holandezë vijnë me tri mungesa, Bande, Verny dhe Veltman.

Nga ana tjetër AEK Athens dhe Benfica sfidojnë njëra – tjetrën për një rezultat pozitiv, pas dy humbjeve që pësuan në ndeshjet e para. /EDS/

Grupi E

Bayern München – Ajax

Bayern: Neuer; Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba; Martínez; Robben, Müller, Thiago, Ribéry; Lewandowski

Jashtë: Rafinha (kyçi i këmbës), Coman (kyçi i këmbës), Tolisso (ligament)

Në dyshim: Goretzka (kyçi i këmbës)

Ajax: Onana; Tagliafico, Blind, De Ligt, Mazraoui; De Jong, Neres, Schöne; Tadić, Huntelaar, Ziyech

Jashtë: Bandé (pulpë), Černý (gjuri), Veltman (gjuri)

 

AEK Athinë – Benfica

AEK Athinë: Barkas; Bakakis, Oikonomou, Lampropoulos, Hult; Galo, Simões, Galanopoulos, Mantalos; Bakasetas; Ponce

Jashtë: Boye (ijë), Hélder Lopes (i pezulluar), Livaja (i pezulluar) Alef (ijë)

Benfica: Vlachodimos; Grimaldo, Conti, Rúben Dias, André Almeida; Fejsa, Gedson Fernandes, Pizzi; Salvio, Rafa, Seferović

Jashtë: Ebuehi (gjuri), Gabriel (këmba), Jardel (kofshë), João Félix (kyçi i këmbës), Krovinović (gjuri)

**************************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.