Guardiola flet për të ardhmen e Messit: Dëshira ime është që ai të qëndrojë te Barcelona

07 Korrik 2020

Tashmë ka filluar spekulimet për të ardhmen e Lionel Messit, pasi raportohet se do të largohet nga Barcelona në vitin 2021.

Një nga klubet që mund të marr argjentinasit thuhet se është edhe Manchester City i  Pep Guardiolas.

Por trajneri katalasnas ka thënë se dëshira e tij do të ishte që argjentinasi të qëndronte në “Camp Nou”.

“Nuk do të flas për transferimet deri në fund të sezonit”.

“Dëshira ime është që Messi do të qëndrojë në Barcelona”, ka thënë ai.

Guardiola dhe Messi kanë punuar së bashku te Barcelona, ku kanë arritur të fitojnë gjithçka që fitohet në futboll. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com