Guardiola thotë se VAR-i u tregua mizor me anulimin e golit pas festës së 'çmendur'  

18 Prill 2019

Pep Guardiola festoi si i çmendur golin e Raheem Sterling në minutat shtesë, por VAR-i e anuloi duke e cilësuar si të parregullt dhe sipas spanjollit teknologjia u tregua mizore.

Manchester City ka fituar me rezultat 4-3 ndeshjen ndaj Tottenham Hotspur në Etihad, por u eliminuan shkaku i humbjes 1-0 në ndeshjen e parë në Wembley.

Megjithatë, Qytetarët ishin shumë afër kalimit në gjysmëfinale pasi Sterling gjeti golin në minutat shtesë, por që u anulua pas rishikimit të teknologjisë VAR.

Lexo po ashtu: Pep Guariola flet pas eliminim nga Tottenhami: Provuam deri në fund

Guardiola këtë gol e festoi si i çmendur duke menduar se ishte i kualifikimit, por tani shton se VAR-i u tregua mizor me anulimin e golit.

1. Commentary is honestly more sweet and interesting in Arabic.
2. Sorry Sterling, that was a good finish tho.
3. Poor Guardiola with a world cup winning celebration.
4. Thanks VAR. #MCITOT pic.twitter.com/XLMVVlNs5e

— Azeez Ishola (@zeezish_) April 17, 2019

“Ne shënuam golat tona dhe më pas VAR-i bëri pjesën tjetër”, ka thënë fillimisht Guardiola për për BT Sport.

“Unë e mbështes VAR-in, por ndoshta nga një kënd, goli i Fernando Llorentes ishte lojë me dorë, ndoshta nga këndi i gjyqtarit nuk ishte”.

“VAR-i Ishte mizor, momenti që ne festuam dhe ishim kaq afër gjysmëfinales ndodhi anulimi i golit”, përfundoi spanjolli. /Telegrafi/

In other news Guardiola still celebrating ??? pic.twitter.com/bWKRkxTL1z

— Yaseen Dakhtar (@FreakyYf) April 17, 2019

www.telegrafi.com