Guardiola tregon testin e vërtetë të Manchester City-t

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
12 Janar 2018 17:54
Tekniku e pranon se ndaj Liverpool s'ka për të qenë e lehtë

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola shprehet se takimi i së dielës kundër Liverpool-it do të jetë testi i vërtetë i ekipit në garën për të fituar titullin kamion.

“Qytetarët” janë në vend të parë në renditje, me 15 pikë më shumë se sa vendi i dytë  dhe duan që të dalin nga “Anfield Road” të pamposhtur.

Nga 20 takime, ata kanë 18 fitore dhe 2 barazime.

“Për ne është një test sfida në Anfield, në një nga stadiumet më prestigjioze kundër një prej ekipeve më të forta siç është Liverpool-i.

Nëse synon të fitosh titullin, atëherë duhet që të triumfosh në të tilla përballje.

Ne ende duhet të përballemi ndaj rivalëve të fortë dhe ka ende 16 ndeshje për t’u luajtur. Pra ka shumë për të bërë”, deklaroi Guardiola në konferencë për shtyp.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike