Haaland ishte zgjatur shumë në trup, iu desh pastaj të shtojë 12 kg masë muskulore në 15 muaj

22 Maj 2020

Lajmet për Erling Haaland që vijnë vazhdojnë të befasojnë, jo vetëm për golat e shënuar, por edhe për procesin e rritjes së tij si lojtar. 

Talenti i tij kishte rënë në sytë e RB Salsburgu në Austri, ku shkëlqeu dhe pastaj e bleu Borussia Dortmund.

Por norvegjezi që luajti te Molde në Norvegji, fillimisht kishte një problem, pasi fiziku i tij filloi të rritej (tani 1.94 metra i gjatë).

Për këtë arsye atij iu desh të punojë me një trajner personal si Borre Steenslid, i cili e ndihmoi për të zhvilluar edhe masën e duhur muskulore.

“Fiziku i tij përgjigjet kaq mirë në stërvitje duke shfrytëzuar edhe përparësitë gjenetike”.

“Ka shuar 12 kg masë muskulore në 15 muaj. E pabesueshme! Ishte e nevojshme, sepse ishte zgjatur 20 centimetra në një kohë relativisht të shkurtër dhe trupi i tij ishte çekuilibruar. Na u desh ta nisnim nga fillimi”, ka treguar trajneri i tij personal.  /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com