Hakohet llogaria e Abidalit në Instagram, ku thuhet se Barcelona nuk e do De Ligtin

12 Qershor 2019

Barcelona ka konfirmuar se llogaria e Eric Abidalit në Instagram është hakuar, pasi që aty është bërë me dije se ata më nuk janë të interesuar në transferimin e Matthijs de Ligt.

Klubi katalunas është favorit për ta transferuar mbrojtësin holandez, gjersa thuhet se është arritur marrëveshje me Ajaxin për shërbimet e kapitenit të tyre.

Barcelona thuhet se do t’i ofrojĂ« Matthijs de Ligt njĂ« kontratĂ« pesĂ« vjeçare, pas disa ditĂ«ve pushim, gjersa ka luajtur nĂ« finale tĂ« LigĂ«s sĂ« Kombeve.

Foto: Eric Abidal/Instagram

Juventusi, Manchester United dhe Bayern Munich, gjithashtu janë duke shfaqur interesim për mbrojtësin holandez, mirëpo katalunasit janë duke i prirë garës dukshëm.

Lexo po ashtu: Cillessen pret që De Ligt të transferohet te Barcelona

NĂ« llogarinĂ« e Abidalit nĂ« Instagram ishte shkruar nĂ« gjuhĂ«n spanjolle: “Dikush qĂ« refuzon tĂ« luajĂ« pĂ«r Barçën nuk na shĂ«rben mĂ«â€.

Por, më vonë ishte shfaqur një postim se llogaria e tij ishte hakuar, ndërsa tifozët e Barcelonës ishin ndjerë më të lehtësuar, pasi shpresojnë që ta transferojnë atë nga Ajaxi. /Telegrafi/

www.telegrafi.com