Hansi Flick do të mbetet trajner i Bayern Munich

15 NĂ«ntor 2019

Drejtori i ekzekutiv i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge e ka konfirmuar se trajneri i përkohshëm Hansi Flick do të mbetet në krye të ekipit deri në Krishtlindje.

Ai e zëvendësoi të larguarin Niko Kovac, që iku disa javë më parë shkaku i disa rezultateve jo të mira në kampionat.

“Hansi Flick do tĂ« mbetet si trajneri ynĂ« deri nĂ« njoftimin e mĂ«tutjeshĂ«m. Deri nĂ« Krishtlindjet tĂ« paktĂ«n, ndoshta pĂ«rtej kĂ«saj. Ne i besojmĂ« atij”, ka thĂ«nĂ« Rummennige.

Pep Guardiola (Manchester City), Thomas Tuchel (PSG), Erik ten Hag (Ajax) dhe Mauricio Pochettino (Tottenham Hotspur) janë kandidatët më të përfolur.

Bayern e ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/

www.telegrafi.com