Hazard: Do të punoja përsëri me Mourinho-n

14 Tetor 2018

Përpara ndeshjes së Chelsea-t me Manchester United, Eden Hazard ka thënë se nuk do të ketë asnjë problem të punojë përsëri për ish-trajnerin Jose Mourinho. Belgu megjithatë tregoi se sa i pakëndshëm ishte sezoni i fundit me portugezin në “Stamford Bridge”: “Nëse unë kam për të zgjedhur, unë do të punojë me të përsëri”, tha Hazard për gazetën belge “HLN”. “Sezoni i fundit me Mourinho-n nuk ishte i këndshme, sepse ne nuk kemi fituar asgjë dhe pastaj kemi hyrë në një rutinë të stërvitjes pa pasur argëtim. Kjo ishte gjëja më e mirë për të gjitha palët që ai u largua”, shtoi ai.

“Megjithatë, nëse më pyet tani për një trajner, që do të doja të punoja sërish, gjithmonë do të thosha Mourinho. Mua zakonisht nuk më vjen keq për gjërat, por unë nuk mund të punoja më shumë me të në Chelsea. Në 12 vjet kam pasur vetëm një sezon të keq, gjashtë muajt e fundit me Mourinho-n dhe pjesërisht ka qenë faji im. Pas titullit, ne i kërkuam Mourinho-s një festë shtesë dhe unë isha tërësisht jashtë formës. U ndjeva pak fajtor sepse unë kam qenë lojtar i vitit dhe një nga lojtarët më vendimtar, kështu që i dërgova një mesazh atij kur ai u largua”, zbuloi ylli i Chelsea-t. /EDS/

*******************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.