Hazard lojtari më i mirë i vitit në Ligën e Evropës

30 Gusht 2019

Eden Hazard është shpallur lojtari më i mirë i vitit në Ligën e Evropës.

Belgu ka qenë fantastik edicionin e kaluar me Chelsean, duke arritur në fund ta fitojnë trofeun.

Bravo, @hazardeden10! 👏

The 2018/19 #UEL Player of the Season! 🥳#UEFAawards | #UELdraw pic.twitter.com/fjDapeXQ9W

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) August 30, 2019

Në tetë takime të luajtura, Hazard realizoi dy gola dhe bëri dy asistime të tjera.

Pikërisht golat e shënuar nga Hazard erdhën në finalen e madhe ndaj Arsenalit, ku Chelsea triumfoi me rezultat 4-1. /Telegrafi/

www.telegrafi.com