Heidenheim 2-2 Werder Bremen, nota e Milot Rashicës dhe lojtarëve të tjerë

06 Korrik 2020

Werder Bremeni do të jetë pjesë e Bundesligës edhe për edicionin e ri, edhe pse barazoi 2-2 ndaj Heidenheimit në play-off.

Ndeshja e parë kishte përfunduar 0-0, ndërsa Werderi si mysafir arriti të shënonte dy gola, për të vazhduar kështu qëndrimin në elitën e futbollit gjerman.

Heidenheim ishte më i mirë ën fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.92, ndërsa Werderi u vlerësua me 6.76.

Lexo po ashtu: Werder Bremeni qëndron në Bundesliga edhe pse barazoi ndaj Heidenhiemit

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte mbrojtësi i mysafirëve Ludwig Augustinsson me notën 8.3.

Paraqitje të mirë kishte edhe Milot Rashica që u vlerësua me 6.8, derisa krijoi disa shanse të mira për bashkëlojtarët.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Gebre Sellassie me vlerësimin 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com