Hertha Berlin – Bayern Munich, formacionet zyrtare

19 Janar 2020

Hertha Berlini dhe Bayern Munichu kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare të ndeshjes së radhës në Bundesliga.

Bavarezët janë mysafir të kryeqytetasve në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të në Bundesliga, takim që zhvillohet nga ora 15:30 në Olympiastadion.

Countdown in the capital ?#BSCFCB pic.twitter.com/FNAL4ds6pD

— FC Bayern English (@FCBayernEN) January 19, 2020

Ekipi i Hans Flick vjen në ndeshjen e parë të kësaj dekade pas tri fitoreve radhazi në fundin e vitit 2019 dhe pret ta vazhdojë formën.

Në anën tjetër, vendasit e Berlinit janë ngjallur me ardhjen e trajnerit Jurgen Klinsmann duke mos humbur në katër ndeshjet e fundit dhe presin rezultat pozitiv para tifozëve të tyre.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Hertha Berlin: Jarstein; Darida, Klunter, Grujic, Dilrosu, Ascacibar, Boyata, Plattenhardt, Torunarinhga, Selke, Lukebakio;

A start for the new boy! ?

We're ready for the challenge ?#BSCFCB #hahohe pic.twitter.com/h1MiYV5oXh

— Hertha Berlin (@HerthaBSC_EN) January 19, 2020

Bayern Munich: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Davies; Alcantara, Goretzka; Muller, Coutinho, Perisic; Lewandowski;

Starting XI to start the decade ?#BSCFCB #MiaSanMia pic.twitter.com/TMUSj9DKak

— FC Bayern English (@FCBayernEN) January 19, 2020

/Telegrafi/

www.telegrafi.com