Hetemaj i shënon gol të bukur me kokë Milanit

09 Mars 2019

Chievo ka barazuar rezultatin ndaj Milanit dhe me rezultatin 1-1 skuadrat kanë shkuar në pushimë.

Golin e barazimit për vendasit e shënoi Përparim Hetemaj në minutën e 41-të.

Mesfushori shqiptar nga Kosova shënoi gol të bukur me kokë, duke tundur kështu rrjetën e portës së Gianluigi Donnarumma.

First Half #ChievoMilan 1-1 💛💙 pic.twitter.com/BXCmuN2A0m

— A.C. ChievoVerona (@ACChievoVerona) March 9, 2019

32-vjeçari vjen nga Skenderaji, por gjatë karrierës ka mbrojtur ngjyrat e Përfaqësueses së Finlandës, ku nga viti 2009-2017 është paraqitur në 49 ndeshje dhe ka arritur të shënojë katër gola.

Goli ndaj Milanit ishte i pari sezonal për Hetemjan, ndërsa në 221 ndeshje për Chievon ka shënuar pesë gola.

Lexo po ashtu: Rrogat e lojtarëve shqiptarë në Serie A për sezonin 2018/19

Mesfushori qëndro që shquhet për lojën e tij në fazën mbrojtëse në të kaluarën ka luajtur edhe për skuadra të njohura si Twente, Brescia dhe AEK Athens.

Aktualisht Chievo renditet e fundit në Serie A me 11 pikë. /Telegrafi/

#ChievoMilan
Chievo first goal scored by Hetemaj pic.twitter.com/TPRXdGGJoz

— Auba 🔆 (@Auba_55) March 9, 2019

www.telegrafi.com