Hidhet shorti i Ligës së Evropës, Roma dhe Interi luajnë ndaj skuadrave spanjolle – Unitedit i buzëqesh fati

28 Shkurt 2020

Është hedhur shorti 1/8 së finales në garën e dytë më të madhe evropiane për klube, Ligën e Evropës.

Numri i skuadrave pjesëmarrëse në këtë garë është 16 dhe tanimë të gjitha kanë mësuar kundërshtarët.

Ndeshja më interesante padyshim që do të jetë ajo mes Sevillës dhe Romës, dy nga skuadrat favorite për ta fituar këtë garë.

🇪🇸 Sevilla vs Roma 🇮🇹#UELdraw pic.twitter.com/Rvgdp3K4Ex

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) February 28, 2020

Edhe skuadra tjetër italiane Inter do të luaj ndaj një ekipi spanjoll dhe atë ndaj Getafes që eliminoi Ajaxin.

🇮🇹 Inter vs Getafe 🇪🇸#UELdraw pic.twitter.com/6ftEyxyFoE

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) February 28, 2020

Manchester United ka pasur fat në këtë short, pasi përballë do ta ketë skuadrën austriake Lask Linz.

🇦🇹 LASK vs Manchester United 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿#UELdraw pic.twitter.com/RsTje46OcO

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) February 28, 2020

Baseli i futbollistëve shqiptarë do të luaj ndaj Eintracht Frankfurtit ose Red Bull Salzburgut, pasi kundërshtari do të mësohet sot kur do të luhet ndeshja e kthimit.

Ndeshje tejet interesante pritet të jetë edhe ajo mes gjigantit grek Olympiacos që eliminoi Arsenalin dhe Wolverhamptonit. /Telegrafi/

Çiftet:

Frankfurt/Salzburg – Basel
LASK – Manchester United
Sevilla – Roma
Inter – Getafe
Wolfsburg – Shakhtar Donetsk
Rangers – Leverkusen
Basaksehir – Copenhagen
Olympiacos – Wolverhampton

www.telegrafi.com