Hidhet shorti në FA Cup – ndeshja kryesore në mes Liverpoolit dhe Evertonit

02 Dhjetor 2019

Është hedhur shorti për raundin e tretë në për kupën e dytë më të rëndësishme në Angli, FA Cup.

Në këtë rreth, shorti ka përcaktuar disa përballje interesante siç ajo në mes të Liverpoolit dhe Evertonit.

Në këtë short, Chelsea ka mësuar kundërshtarin e tyre, ku përballë do ta ketë Nottingham Forestin e Arijanet Muricit, derisa Arsenali do të ketë punë me Leedsin.

.@Arsenal will be at home to… @LUFC 👏https://t.co/aROOM73Sh6

— The Emirates FA Cup (@EmiratesFACup) December 2, 2019

Manchester United do të udhëtojë te Wolverhampton Wanderers, ndërsa Manchester City do të takohet me Port Vale.

Të gjitha përballjet për rrethin tjetër në FA Cup:

Leicester vs Wigan

QPR vs Swansea City

Fulham vs Aston Villa

Chelsea vs Nottingham Forest

Wolves vs Manchester United

Charlton vs West Brom

Rochdale/Boston vs Newcastle

Cardiff City vs Forest Green/Carlisle

Oxford United vs Exeter City/Hartlepool

Sheffield United vs AFC Fylde

Southampton vs Huddersfield Town

Liverpool vs Everton

Bristol City vs Shrewsbury

AFC Bournemouth vs Luton Town

Brighton vs Sheffield Wednesday

Bristol Rovers/Plymouth vs Coventry/Ipswich

Eastleigh/Crewe vs Barnsley

Manchester City vs Port Vale

Middlesbrough vs Tottenham

Reading vs Blackpool

Watford vs Tranmere

Preston vs Norwich.

Milwall vs Newport

Crystal Palace vs Derby

Solihull Moors/Rotherham vs Hull City

Brentford vs Stoke

Fleetwood Town vs Portsmouth

Arsenal vs Leeds

Gillingham vs West Ham

Burton Albion vs Northampton

Burnley vs Peterborough

Birmingham vs Blackburn. /Telegrafi/

Watch The Emirates FA Cup third round draw LIVE! 👀 https://t.co/0Lu9bXFZnk

— The Emirates FA Cup (@EmiratesFACup) December 2, 2019

www.telegrafi.com