Hoeness: Bayerni nuk ka para për ta blerë Mbappen

16 Prill 2019

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë lojtarët më të mirë të botës së tanishme dhe tani duket se kanë një pasardhës.

Futbollisti i ri francez, Kilian Mbappe vazhdon të ofrojë paraqitje të shkëlqyera dhe interesimi i klubeve për shërbimet e lojtarit po rriten gjithnjë e më shumë.

Sulmuesi i Paris Saint-Germain është golashënuesi më i mirë i Ligue 1, duke shënuar 27 gola në 26 ndeshje dhe ka konfirmuar reputacionin e një prej lojtarëve më premtues të rinj në botë.

Në botën e futbollit, nuk është e çuditshme që të ndan disa dhjetëra miliona euro për një lojtar të caktuar, por presidenti i Bayernit, Uli Hoeness vuri në dukje se bavarezët nuk janë të gatshëm të paguajnë fituesin e Kupës së Botës në Rusi.

“Do ta blija Mbappen menjëherë, është një lojtar i madh. Por ne nuk kemi para. Nuk ka të bëjë me vlerën e parave, thjesht nuk i kemi. Çështja është nëse dikush mund t’i përballojë këto para pa hyrë në probleme financiare”, tha Hoennes.

Ndryshe, Bayerni muajin e kaluar transferoj për 80 milionë euro mbrojtësin e krahut të majtë të Atletico Madridit, Lucas Hernandez. /Telegrafi/

www.telegrafi.com