Hoffenheimi mposht Bayernin në Allianz Arena

05 Tetor 2019

Hoffenheimi e ka befasuar Bayern Munichun në Allianz Arena në kuadër të javës së shtatë në Bundesligë, pasi e ka mposhtur me rezultat 1-2.

Pjesa e parë përfundoi pa gola edhe pse shanset e mira nga ana e bavarezëve nga munguan, por rezultati mbeti i pandryshuar.

Pjesa e dytë filloi më mirë për mysafirët që shënuan me anë të Sargis Adamyan që realizoi në minutën e 54-të me asistimin që i bëri Dennis Geiger.

.. ich geb mein ❀ fĂŒr Dich! đŸŽ¶ #FCBayern #FCBTSG pic.twitter.com/t2F4A67ns6

— FCB-Fanbetreuung (@FCBayern_FB) October 5, 2019

BavarezĂ«t filluan ta ashpĂ«rsonin mĂ« shumĂ« lojĂ«n dhe arritĂ«n qĂ« ta barazonin rezultatin me golin e shĂ«nuar nga Robert Lewandowski (73’) nga asistimi qĂ« pranoi prej Thomas Mullerit.

Por, Adamyan ishte tejet i disponuar pĂ«r lojĂ« dhe arriti ta rikthente epĂ«rsinĂ« pĂ«r Hoffenheimin nĂ« minutĂ«n e 79-tĂ«, pĂ«r t’i siguruar kĂ«shtu skuadrĂ«s si tij tri pikĂ«.

Bayerni pësoi humbjen e parë në këtë sezon, derisa renditet në vendin e parë me 14 pikë, ndërsa në xhiron e tetë do të takohen me Augsburgun. /Telegrafi/

www.telegrafi.com