Houstoni triumfon kundër Dallasit, James Harden i pandalshëm

12 Shkurt 2019

Mbrëmë janë zhvilluar nëntë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Houston Rockets po vazhdon me fitore në luftën për të siguruar një vend në “paly-off” të NBA-s.

30 STRAIGHT FOR @JHarden13! pic.twitter.com/fQLWqYMHdI

— Houston Rockets (@HoustonRockets) February 12, 2019

Raketat kanë triumfuar para shikuesve të vetë në derbin teksasian kundër Dallas Mavericks me rezultat 120:104.

Vetëm çereku i tretë ishte i barabartë ndërsa në tri të tjerët, vendasit dëshmuan se ka cilësi më të mirë se mysafirët.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet rreth NBA-s

Basketbollisti më efikas te Houstoni ishte i zakonshmi James Harden me 31 pikë gjersa 19 sosht i shtoi Gerald Greeen.

Te Mavericks më i miri në parket ishte Luka Doncic, i cili regjistroi “double-double” në saje të 21 pikëve dhe dhjetë kërcimeve gjersa 13 pikë i realizoi edhe Jalen Brunson.

Ndërkohë, Rockets zë pozitën e pestë në Konferencën Perëndimore gjersa Dallasi renditeti i 11-ti.

Ndryshe, Houstoni në takimin e radhës do të luajë kundër Minnesota Timberwolves ndërsa Mavericks do ta takohen me Miami Heat. /Telegrafi/

Rezultatet tjera:

Cleveland 107:104 New York

Detroit 121:112 Washington

Indiana 99:90 Charlotte

Toronto 127:125 Brooklyn

Chicago 99:112 Milwaukee

Minnesota 130:120 L.A. Clippers

Oklahoma City 120:111 Portland

Denver 103:87 Miami

www.telegrafi.com