Huesca – Barcelona, formacionet zyrtare: Katalunasit me shumë ndryshime, Todibo debuton

13 Prill 2019

Lideri aktual i La Ligas, Barcelona do të përballet me Huescan në udhëtim në javën e 32-të.

Do të jetë në fakt një takim mes skuadrës së fundit në renditje dhe asaj të parës.

Për këtë takim trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka bërë shumë ndryshime duke pushuar lojtarët kryesorë.

? El Alcoraz
Dressing room ready ?
? #HuescaBarça pic.twitter.com/3efI2ls8sW

— FC Barcelona (@FCBarcelona) April 13, 2019

Nga minuta e parë në këtë sfidë do të debutojë mbrojtësi i ri francez Todibo, ndërsa vend në formacionin bazë ka edhe për Riqui Puig, Carles Alena, Wague, e Murillo.

Formacionet zyrtare:

ALINEACIÓN | Aquí los once jugadores por los que opta Francisco Rodríguez para comenzar el #HuescaBarça ¡A disfrutar y a ganar!

¡#VamosHuesca! ?? pic.twitter.com/KQrqW51jIc

— SD Huesca (@SDHuesca) April 13, 2019

Huesca:  Santamaria, Miramon, Etxeita, Pulido, Galan, Juanpi, Rivera, Gomez, Avilla, Gallego, Ferreiro.

?? Barça XI#HuescaBarça

— FC Barcelona (@FCBarcelona) April 13, 2019

Barcelona: Ter Stegen, Todibo, Umtiti, Murillo, Vidal, Alena, Puig, Boateng, Wague, Malcom, Dembele. /Telegrafi/

www.telegrafi.com