Humbi rast të pabesueshëm për ta dërguar Arsenalin tutje, Aubameyang nuk mund t’i ndalte lotët në fushë

28 Shkurt 2020

Pierre Emerick Aubameyang ka qenë fytyra tragjike natën e mbrëmshme në Emirates Stadium.

Nga një hero në zero, kështu kanë qenë shumë tituj të gazetave në Angli duke iu referuar sulmuesit gabonez.

Kapiteni i Arsenalit shënoi një gol të jashtëzakonshëm në minutën e 13-të, për ta barazuar rezultatin në 1-1 me të cilin rezultat Arsenali kualifikohej tutje.

Pierre-Emerick Aubameyang. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Por gjashtë minuta më vonë mysafirët shënuan me El Arabin, gol të cilin ka mundur ta zhvlerësoj Aubameyang, sikur të ishte më i saktë.

Sulmuesit afrikan i erdhi një top papritur në zonë dhe kur ishte i vetëm përballë portierit mysafir Jose Sa dështoi ta dërgonte në rrjetë atë.

Aubameyang crying, Arsenal out of the Europa League & Arsenal Fan TV is about to be box office! Inject it 💉 pic.twitter.com/qfmEX1T1je

— Taz 🔴 (@Tarum_7) February 27, 2020

Askush nuk mund të besonte se Auba ka humbur një rast të tillë, madje as vet sulmuesi që nuk mund t’i ndalte lotët edhe sa vazhdoi ndeshja.

Edhe pas përfundimit të ndeshjes Aubameyang qante vazhdimisht, teksa u ngushëllua nga bashkëlojtarët e tij dhe trajneri Arteta.

Pierre-Emerick Aubameyang. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Gjithsesi huqja e tij po konsiderohet si njëra nga më spektakolaret këtë edicion në Ligën e Evropës, madje i kushtoi Arsenalit me eliminim edhe pse londinezët ishin ndër skuadrat favorite për ta fituar këtë trofe. /Telegrafi/

After the shit they gave us losing to the probable CL winners; then them losing to a@pub side, I’ll never forget Aubameyang crying with joy over a winning goal that never was 😂

Revenge is sooo sweet my Blues brothers, it don’t get any better than this
pic.twitter.com/2t5czHo88L

— Flying High (@Champblueboy) February 27, 2020

www.telegrafi.com