Hysaj, Roma e ka seriozisht, zbulohen detajet e transferimit!

20 Korrik 2019

Elseid Hysaj është padiskutim legjionari më i lakuar në këtë merkato vere. Dëshira e lojtarit për tu larguar nga Napoli ka bërë që për Hysaj të flitet shumë, po aq të shumta kanë qenë dhe ofertat, apo sondazhet për mbrojtësin e Kombëtares kuqezi. Hysaj ishte shumë pranë një transferimi te Atletico Madrid por insistimi presidentit De Laurentiis për kartonin e tij bëri që klubi spanjoll të blej Trippier nga Tottenham.

Hysaj

Lajmi i fundit mbi anĂ«sorin shkodran vjen nga “La Gazzetta dello Sport”. Sipas tĂ« pĂ«rditshmes italiane, Hysaj Ă«shtĂ« objektivi kryesor i RomĂ«s pĂ«r tĂ« pĂ«rforcuar krahun e djathtĂ« tĂ« mbrojtjes. Dy klubet kanĂ« nisur negociatat pĂ«r tĂ« gjetur formulĂ«n e duhur pĂ«r kĂ«tĂ« transferim. De Laurentiis vijon tĂ« insistoj, Hysaj nuk largohet pa 20 milion euro por kjo Ă«shtĂ« njĂ« shifĂ«r ku Roma nuk mund dhe nuk dĂ«shiron tĂ« shkoj.

Copyright Sscn Hysaj Elsii 1907121813

GjithnjĂ« sipas “La Gazzetta”, tĂ« dy klubet mund tĂ« bien dakord pĂ«r njĂ« transferim nĂ« formĂ« huazimi pasi kjo po bĂ«het njĂ« çështje e cila po zgjatet shumĂ« nĂ« kohĂ« dhe tĂ« gjithĂ« palĂ«t dĂ«shirojnĂ« tĂ« mbyllet sa mĂ« shpejt tĂ« jetĂ« e mundur.
(BalkanWeb)

www.balkanweb.com