Ibra nuk ndryshon kurrë, tjetër sulm kundër futbollit amerikan

09 Gusht 2019

Nuk është një sekret që mes Zlatan Ibrahimovic dhe MLS (liga më e madhe futbollit amerikan” nuk ekziston një raport i mirë. Por tani gjërat mund të bëhen edhe më keq. Për të agravuar më shumë situatën mendon vetë sulmuesi suedez, që si gjithmonë nuk pëlqen të jetë diplomat në deklaratat e tij.

5d4d44f81aedf827af56e867 1920 960

“Ky sistem është një m**. Mjafton të fitosh në play-off dhe shpallesh kampion. Sistemi i MLS duhet të ndryshojë”, ka thënë Ibrahimovic. Futbollisti i Los Angeles Galaxy është përplasur shpesh herë me drejtuesit e futbollit amerikan, ndërsa gjatë sezonit të fundit penalizimet dhe dënimet në dëm të tij kanë qënë të shumta.
(balkanweb)

www.balkanweb.com