Ibrahimovic thuhet se ka zgjedhur Milanin

10 Dhjetor 2019

Zlatan Ibrahimovic thuhet se përfundimisht ka vendosur për të ardhmen e tij.

Sulmuesi suedez bëri me dije para pak javësh se po largohet nga La Galaxy dhe se po rikthehej në Evropë.

38-vjeçari ka ndarë mendjen për të ardhmen e tij dhe duket se sërish do të luajë në Serie A.

Zlatan Ibrahimovic (Foto: Goal.com/Getty Images)

Ibra Kadabra do të rikthehet sërish në San Siro, por jo te Interi, mirëpo te Milani, aty ku kishte një kohë tejet të mirë.

Lexo po ashtu: Raiola: Ibrahimovic është i lirë të zgjedhë ekipin e ri

Suedezi thuhet se ka vendosur që të kalojë te Rossonerët, përkundër interesimit të skuadrave si Napoli dhe Bologna.

Ibrahimovic pritet të jetë në mesin e lojtarëve më të paguar te Milani. /Telegrafi/

www.telegrafi.com