Imazhe dhe video nga stërvitja e parë e Lionel Messit pas mosmarrëveshjes me klubin

07 Shtator 2020

Leo Messi ka veshur sërish fanellën e Barcelonës dhe është kthyer në punë, pas dy javësh shumë aktive jashtë fushës.

Sulmuesi argjentinas u kthye në stërvitje këtë pasdite dhe, për herë të parë ishte në dispozicion të trajnerit të ri Ronald Koeman.

Lojtari, i cili dje ka kryer testin për coronavirus në shtëpinë e tij është kthyer në qendrën stërvitore, ku edhe për një vit do të jetë në Camp Nou.

Ai ishte i pari që arriti në “Sant Joan Despí”, një orë e gjysmë para seancës.

📍 Ciutat Esportiva
🐐 Leo #Messi pic.twitter.com/Xnzs3tOrvm

— FC Barcelona (@FCBarcelona_es) September 7, 2020

Messi ka qenë risia e madhe në stërvitjen e sotme te Barcelona dhe kishte një pritje të madhe për rikthimin e tij.

Vendimi i argjentinasit për të lënë klubin katalanas bëri që ai të mungonte në seancat e para.

Stërvitja ka qenë e mbyllur për media, por kanë rrjedhur video dhe imazhe nga kjo stërvitje. Messi do të punojë individualisht, duke vazhduar të bëjë atë që kanë bënë kolegët e tij javën e kaluar.

Messi and Coutinho on the training ground 🔥🔥
pic.twitter.com/VMTOkt0rF1

— Messi Worldwide (@Messi_Worldwide) September 7, 2020

Të shtunën tjetër, Barcelona do të luajë miqësoren e parë ndaj Nàstic në “Johan Cruyff “, por duket e vështirë që Messi të luajë në atë ndeshje.

Ai do të ushtrojë individualisht, siç duhet të bëjë këtë javë. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com