Inter 2-1 Ludogorets, notat e lojtarëve

28 Shkurt 2020

Interi ka fituar ndeshjen e dytë ndaj Ludogoretsit me rezultat 2-1 e vlefshme për 1/16-tën e Ligës së Evropës.

Nerazzurrët kanë arritur të fitojnë edhe ndeshjen e dytë dhe të kualifikohen në raundin e radhës në Ligën e Evropës me rezultat të përgjithshëm 4-1.

Golat nĂ« kĂ«tĂ« ndeshje u shĂ«nuan nga Cristiano Biraghi (32’) dhe Romelu Lukaku (45+) pĂ«r vendasit, ndĂ«rsa pĂ«r mysafirĂ«t shĂ«noi Cauly Oliveira-Souza (26’).

Lexo po ashtu: Interi fiton përsëri ndaj Ludogoretsit, kalon në fazën tjetër në Ligën e Evropës

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte sulmuesi Alexis Sanchez, i cili u vlerësua me notë 8.1.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Georgi Terziev që u notua me 6.0.

Inter:

Ludogorets:

/Telegrafi/

www.telegrafi.com