Inter – Manchester United, ‘flirt’ për kroatin

Një nga lëvizjet e para të Beppe Marotta-s në krye të Inter-it, sapo ai të vendoset, mund të jetë një shitje e shkëlqyer. Që nga Anglia. “The Sun” sqaron se ka nisur ‘flirt’i mes Jose Mourinho-s dhe Ivan Perisic-it.

“Djajtë e Kuq” mund të hidhen shumë shpejtë në sulm. Këtë verë lojtari vlerësohej 55 milion euro nga zikaltërit, ndërsa tani vlera e kroatit duket se ka rënë ndjeshëm, pasi nuk ka bërë një sezon pozitiv. Në Britaninë e Madhe shpresojnë se mund ta blejnë për 31 milion paund, rreth 35 milion euro. /EDS/

**************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.