Inter – Roma, formacionet zyrtare të derbit të javës në Serie A

20 Prill 2019

Interi dhe Roma kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Nerazzurrët janë nikoqir të Giallorossëve në ndeshjen derbi të javës së 33-të në kampionatin italian, e cila zhvillohet në Giuseppe Meazza nga ora 20:30.

Ekipi i Luciano Spallettit ka formë të mirë me dy fitore dhe një barazim në tri ndeshjet e fundit dhe synon fitoren e radhës për të qenë afër kualifikimit në Ligën e Kampionëve për sezonin e ri.

? | All set in the dressing room for #InterRoma! ? pic.twitter.com/7gCsupUikL

— Inter (@Inter_en) April 20, 2019

Në anën tjetër, edhe Roma ka formë të njëjtë dhe synon rezultat pozitiv për të qenë gjithashtu në garë për një vend që i dërgon në sezonin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve.

? Si parte ?#InterRoma #ASRoma pic.twitter.com/xXkqXCgXII

— AS Roma (@OfficialASRoma) April 20, 2019

Spalletti ka vendosur ta lë në bankë Mauro Icardin, ndërsa Claudio Ranieri starton me formacionin më të mirë.

Inter: Handanovic; D’Amborsio, De Vrij, Skriniar, Asamoha; Vecino, Valero; Politano, Nainggolan, Perisic; Martinez. 

? | FORMAZIONE

?I nostri 1⃣1⃣per #InterRoma #FORZAINTER ?⚫? pic.twitter.com/iorzXj1MUA

— Inter (@Inter) April 20, 2019

Roma: Mirante; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Cristante, Nzonzi; Under, Pellegrini, El Shaarawy; Dzeko

/Telegrafi/

www.telegrafi.com