Interi bllokon kalimin e Chiesas te Juventusi

13 Gusht 2019

Inter dhe Fiorentina raportohet se po ndërtojnë forca për të bllokuar transferimin e Federico Chiesas te Juventus, duke e dërguar atë në San Siro në vitin 2020 për 70 milionë euro.

Është një hap tjetër drejt një “Lufte të Ftohtë” midis ish-kolegëve te Juves dhe tani rivalëve të hidhur, Beppe Marotta dhe Fabio Paratici.

Prej disa muajsh, Sky Sport Italia ka raportuar se kampioni italian kishte rënë dakord për kushtet personale me Chiesan.

Sidoqoftë, Violat po rezistojnë ndaj të gjitha ofertave falë pronarit të ri, Rocco Commisso, i cili është i zemëruar me këtë lëvizje.

Kjo gjithashtu sugjeron që klubet e tjera të Serie A kanë filluar të ndërmarrin veprime kundër një tendence që Juve të bien dakord me kushtet personale me lojtarët dhe më pas të përpiqen të detyrojnë klubet e tyre të ulin çmimet.

Ndryshe, mbetet për tu parë nëse Chiesa do të pranonte lëvizjen drejt nerazurrëve, por në çdo rast ajo përfaqëson një kapitull tjetër në rivalitetin mes dy klubeve. /Telegrafi/

www.telegrafi.com