Interi do ta rikthejë Mosesin te Chelsea

21 Maj 2020

Interi nuk është i gatshëm të paguajë opsionin prej 12 milionë eurosh për të blerë Victor Moses nga Chelsea, kështu që lojtari do të kthehet në Stamford Bridge këtë verë.

AnĂ«sori nigerian kishte qenĂ« nĂ« huazim te Fenerbahce, por shkurtoi atĂ« pĂ«rvojĂ« tĂ« shkurtĂ«r nĂ« janar pĂ«r t’u ribashkuar me Antonio Conte nĂ« Giuseppe Meazza.

Moses bëri tre paraqitje në Serie A, dy në Coppa Italia dhe dy në Ligën e Evropës, ku shumica e tyre erdhën si zëvendësues.

Lexo po ashtu: Interi sakrifikon tre lojtarë për Federico Chiesan

Burime të shumta thonë se Interi dëshiron një zbritje në opsionin prej 12 milionë eurosh për të blerë, por gazeta The Sun insiston se Chelsea po qëndron i fortë.

Në qoftë se Chelsea nuk është gati të përgjysmojë atë shifër ose të ofrojë një marrëveshje të zgjatur huazimi, atëherë Moses do të largohet nga Interi në fund të këtij sezoni.

ËshtĂ« njĂ« çmim shumĂ« i lartĂ« pĂ«r 29-vjeçarin, duke marrĂ« parasysh qĂ« kontrata e tij me Chelsea skadon nĂ« qershor tĂ« vitit 2021. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com