Interi e do Umtitin vetëm në huazim

21 Maj 2020

Inter dëshiron ta sjell Samuel Umtiti në huazim nga Barcelona, por nuk dëshiron ta fus në marrëveshje për Lautaro Martinezin.

Të dy klubet janë në negociata intensive, pasi Barca nuk e ka fshehur interesimin e tyre për argjentinasin Martinez, por nuk janë të gatshëm të paguajnë klauzolën e lirimit prej 111 milionë euro.

Barcelona shpreson që të ulë çmimin me disa lojtarë në këmbim, duke përfshirë emra si Arturo Vidal dhe Junior Firpo.

Samuel Umtiti (Foto: Octavio Passos/Getty Images/Guliver)

Umtiti u përmend gjithashtu nga shtypi spanjoll, por Calciomercato.com këmbëngul se Inter ka shumë dyshime për mbrojtësin qendror.

Nerazzurrit nuk janë aq të pa impresionuar dhe do të pranonin ta merrnin lojtarin vetëm në huazim e jo si pjesë e marrëveshjes së Lautaro Martinez.

Umtiti ka pasur shumë probleme me lëndime pas transferimit të tij prej 25 milionë eurosh nga Olympique Lyonnais në 2016. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com