Interi e zyrtarizon listën me lojtarët për Ligën e Kampionëve

03 Shtator 2019

Interi e ka publikuar pak minuta më parë edhe listën me emrat dhe numrat e fanellave të futbollistëve që janë regjistruar në UEFA për të përfaqësuar skuadrën në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Ashtu siç pritej zikaltrit i kanë regjistruar thuajse të gjithë.

Nuk mungojnë as emrat e blerjeve të mëdha si Romelu Lukaku dhe Alexis Sanchez.

📑 | LISTA

🌟🌟🏆
⚫️🔵 I nerazzurri per la @ChampionsLeague #ForzaInter https://t.co/WTmPGg33XG

— Inter (@Inter) September 3, 2019

Kujtojmë që sipas rregullave të UEFA-s, në listën A duhet të ketë 25 futbollistë.

Katër nga këta lojtarë duhet të jenë rritur në ekipet zinxhir të skuadrës që përfaqësojnë, ndërsa në listën B shtohet pesë futbollistë nga ekipi i të rinjve. /Telegrafi/

Lista A

1 Samir Handanovic

2 Diego Godin

5 Roberto Gagliardini

6 Stefan de Vrij

7 Alexis Sanchez

8 Matias Vecino

9 Romelu Lukaku

10 Lautaro Martinez

12 Stefano Sensi

13 Andrea Ranocchia

16 Matteo Politano

18 Këadëo Asamoah

19 Valentino Lazaro

20 Borja Valero

21 Federico Dimarco

23 Nicolò Barella

27 Daniele Padelli

33 Danilo D’Ambrosio

34 Cristiano Biraghi

37 Milan Skriniar

77 Marcelo Brozovic

87 Antonio Candreva

95 Alessandro Bastoni

Lista B

30 Sebastiano Esposito

31 Lorenzo Pirola

35 Filip Stankovic

36 Thomas Schirò

38 Giacomo Pozzer

www.telegrafi.com