Interi fiton përsëri ndaj Ludogoretsit, kalon në fazën tjetër në Ligën e Evropës

28 Shkurt 2020

Interi ka fituar ndeshjen e dytë ndaj Ludogoretsit me rezultat 2-1 e vlefshme për 1/16-tën e Ligës së Evropës.

Nerazzurrët kanë arritur të fitojnë edhe ndeshjen e dytë dhe të kualifikohen në raundin e radhës në Ligën e Evropës me rezultat të përgjithshëm 4-1.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të Interit, të cilët arritën të shënojnë edhe dy gola, kundrejt një të mysafirëve.

Megjithatë, mysafirët ishin të parët që befasuan ekipin e Antonio Contes duke shënuar me anë të Cauly Oliveira-Souza (26’) për 0-1.

❌ | 27' – Goal for Ludogorets, scored by Cauly.#InterLudogorets 0⃣-1⃣ #UEL#FORZAINTER ⚫️🔵

— Inter (@Inter_en) February 27, 2020

Interi arriti të kthehet në lojë me anën të Cristiano Biraghi (32’), i cili shënoi për 1-1 pas asistimit të Christian Eriksen.

Kur pritej që skuadrat të shkonin në pushim me rezultat të barabartë, në skenë doli Romelu Lukaku që shënoi në shtesë për epërsinë e Interit 2-1.

⏸ | HALF-TIME

Inter go in deservedly ahead at the break after goals from #Biraghi and @RomeluLukaku9! 👏👏👏#InterLudogorets #UEL#FORZAINTER ⚫️🔵 pic.twitter.com/QruriVGtch

— Inter (@Inter_en) February 27, 2020

Në pjesën e dytë, përsëri Interi ishte skuadër më e mirë duke krijuar më shumë raste, ndërsa edhe Ludogoretsi pati rastet e veta.

Megjithatë, asnjëra skuadër nuk arriti ta tund rrjetën dhe ndeshja përfundoi me fitoren 2-1 të Interit, që kalon na raundin tjetër. /Telegrafi/

Inter 0-1 Ludogorets pic.twitter.com/uib3BsUjWf

— Inter Europa League Videos (@vids_cl) February 27, 2020

Super High IQ Biraghi Inter 1-1 Ludogorets pic.twitter.com/JW9XrTt3me

— Inter Europa League Videos (@vids_cl) February 27, 2020

Inter 2-1 Ludogorets (Romelu Lukaku) with the strangest goal I've seen from Inter this season pic.twitter.com/RR3W1kkSEW

— Inter Europa League Videos (@vids_cl) February 27, 2020

www.telegrafi.com