Interi kontakton Unitedin për Sanchezin

16 Maj 2019

Inter thuhet se ka bĂ«rĂ« njĂ« ‘oferĂ«t formale’ pĂ«r sulmuesin e Manchester Unitedit, Alexis Sanchez dhe mund ta tarnsferoj falas.

Sipas të përditshmes britanike, Daily Mail, klubi i Serie A dëshiron të sigurojë shërbimet e kilianit gjatë afatit kalimtar të verës.

Djajtë e Kuq gjithashtu mund të jenë të prirur të shkurtojnë humbjet e veta dhe ta shesin lojtarin, e cila gjë do të bënte të kursente 570 mijë euro çdo javë.

Kjo është për shkak se një marrëveshje në formë huazimi në ndonjë klub do të thotë edhe vazhdim të dhënies së pagës së majme nga ana e Djajtë e Kuq.

“Inter Milan ka bĂ«rĂ« njĂ« ofertĂ« formale pĂ«r Alexis Sanchezin. PalĂ«t janĂ« duke eksploruar mundĂ«sinĂ« e arritjes sĂ« njĂ« marrĂ«veshje tĂ« pĂ«rhershme nga fillimi i korrikut”, shkruan gazeta.

Lexo po ashtu: Unitedi detyrohet t'i paguajë Sanchezit edhe 15 milionë euro

Agjenti i Sanchezit, Fernando Felicevich, tash e sa kohĂ« gjendet nĂ« shtetin italian, ku po mundohet t’i gjej njĂ« skuadĂ«r tĂ« re futbollistit.

Ndryshe, lojtari më parë ka luajtur te skuadra e Serie A e Udineses deri në vitin 2011, ku më pas u transferua te Barcelona. /Telegrafi/

www.telegrafi.com