Interi më nuk llogaritë në Vecinon

15 Maj 2019

Interi thuhet se ka vendosur ta shesë gjatë verës mesfushorin, Matias Vecino.

Futbollisti iu bashkua nerazurrëve nga Fiorentina dy vjet më parë gjersa kishte shënuar golin një fol në fitoren e Interit kundër Lazios, e cila gjë kishte bërë që t’i jepej fund mungesës gjashtëvjeçare në Ligën e Kampionëve.

Megjithatë, Calciomercato.com pretendon se zikaltërit nuk janë të kënaqur me kontributin e përgjithshëm të lojtarit gjatë këtij sezoni në Serie A.

Faqja e internetit shton se Beneamata është duke kërkuar mes 25 milionë dhe 30 milionë eurove për uruguaianin.

Interi ka paguar 24 milionë euro për të siguruar nënshkrimin e 27-vjeçarit, i cili ka luajtur 33 herë për kombëtaren e tij. /Telegrafi/

www.telegrafi.com