Interi monitoron situatën e portierit Sepe

04 Qershor 2020

Portieri i Parmas, Luigi Sepe, duhet të jetë i gatshëm të rikthehet në gol kur Serie A rinis, por e ardhmja e tij në Ennio Tardini mbetet e pasigurt.

29-vjeçar është në huazim nga Napoli me një detyrim të kushtëzuar për të blerë lojtarin, por gazeta Tuttosport pretendon se ai është akoma në radarin e Antonio Conte në Inter.

Trajneri i Nerazzurrëve u shqetësua nga mungesa e rezervistit për Samir Handanovic në Giuseppe Meazza kur veterani pësoi një dëmtim gjatë fillimit të vitit 2020.

Lexo po ashtu: Formacioni me lojtarët që po shkëlqejnë deri më tani në këtë sezon të Serie A

34-vjeçari italian Daniele Padelli duhej të ngrihej në këmbë, por luftoi për të bindur Interin dhe Emiliano Viviano ishte afër nënshkrimit me Nearzzurrët si agjent i lirë, por marrëveshja nuk u realizua kurrë.

Handanovic duhet të rikthehet në veprim kur futbolli rifillon dhe e njëjta gjë vlen edhe për portierin e Parmas, Sepe, i cili pësoi një dëmtim në muskulin e aduktorit në janar.

Ai ishte jashtë fushave për tre muaj, por do të kthehet kur Parma do të udhëtojë për në Genoa më 23 qershor, por raporti pretendon se Interi po ndjek situatën e tij nga afër.

Sepe, i cili ka mbajtur pesë herë portën e paprekur në 21 ndeshje me Gialloblutë, ka mbrojtur më parë edhe për klube si Fiorentina dhe Empoli. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com