Interi nis bisedimet për transferimin e Emerson Palmierit

03 Korrik 2020

Pas transferimit të mbrojtësit të djathtë Achraf Hakimit, Interi ka hapur bisedimet me Chelsean për të nënshkruar me mbrojtësin e krahut të majtë Emerson Palmieri.

Hakimi mĂ« nĂ« fund iu bashkua Interit tĂ« enjten nĂ« njĂ« marrĂ«veshje prej 40 milionĂ« eurosh pĂ«r t’u bĂ«rĂ« zgjedhja e parĂ« e NerazzurrĂ«ve sezonin e ardhshĂ«m.

Tani, sipas Sky Sport Italia, Antonio Conte dëshiron që Emerson të jetë mbrojtësi i tij i majtë dhe për këtë arsye ka udhëzuar drejtuesit që ta ndjekin atë.

Lexo po ashtu: Spastrim i madh tek Chelsea, Lampard ia tregon derën e largimit 12 futbollistëve

Edhe pse ende nuk është bërë asnjë ofertë zyrtare, mediumi italian konfirmon se Interi ka filluar negociatat me Chelsean për 25-vjeçarin.

Ish-mbrojtësi i Romës ndoqi Conten në Stamford Bridge në janar të vitit 2018 pas një transferimi prej 20 milionë eurosh.

Sidoqoftë, ai ka luajtur vetëm 53 herë në dy sezone gjysmë, duke mos arritur ta zhvendosë veten si titullar fiks i Bluve para spanjollit Marcos Alonso. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com