Interi publikon listën për Ligën e Evropës, ardhjet e reja kanë zënë vend

03 Shkurt 2020

Interi ka përfshirë nënshkrime e reja Christian Eriksen, Victor Moses dhe Ashley Young në listën e skuadrës së tyre në Ligën e Evropës, ndërsa Kwadwo Asamoah është lënë jashtë.

Nerazzurrët janë në garën sekondare të UEFA-s pas një humbje, të pësuar në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve ndaj Barcelonës.

Klubi ka konfirmuar listën e skuadrës në Ligën e Evropës, që fillon më 20 shkurt dhe luajnë kundër Ludogrets.

Mbrojtësi i majtë, Kwadwo Asamoah është lënë jashtë për shkak të lëndimeve.

Ish-lojtari i Juventusit është jashtë nga fillimi i nëntorit dhe i ka humbur 14 ndeshjet e fundit të Interit.

Nënshkrimet e reja Eriksen, Moses dhe Young janë përfshirë të gjithë në skuadrën e Antonio Contes.

Skuadra e Interit për Ligën e Evropës

1 Samir Handanovic
2 Diego Godin
5 Roberto Gagliardini
6 Stefan de Vrij
7 Alexis Sanchez
8 Matias Vecino
9 Romelu Lukaku
10 Lautaro Martinez
11 Victor Moses
12 Stefano Sensi
13 Andrea Ranocchia
15 Ashley Young
20 Borja Valero
23 Nicolò Barella​​​​​​
24 Christian Eriksen
27 Daniele Padelli
33 Danilo D’Ambrosio
34 Cristiano Biraghi
37 Milan Skriniar
77 Marcelo Brozovic
87 Antonio Candreva
95 Alessandro Bastoni

/Telegrafi/

www.telegrafi.com