Interi rikthen interesimin kah Rakitic

12 Gusht 2019

Interi e ka rikthyer interesimin për Ivan Rakitic, mirëpo Barcelona kërkon 50 milionë euro për shërbimet e mesfushorit.

ËshtĂ« raportuar se NerazzurrĂ«t i kanĂ« kĂ«rkuar shĂ«rbimet e Arturo Vidal, por Sport bĂ«n tĂ« ditur se klubi italian po e kĂ«rkon futbollistin kroat.

Rakitic është lidhur me zikaltrit për disa muaj, ndërsa trajneri i ri, Antonio Conte, dëshiron më shumë opsione në mesfushë.

Ivan Rakitic (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

31-vjeçari nuk bën më pjesë në listën e emrave të parë te Blaugranët pas transferimit të Frenkie de Jong dhe prezencës së disa mesfushorëve.

Lexo po ashtu: TĂ« gjitha lajmet nga Ivan Rakitic

Mirëpo, problemi i vetëm qëndron në shumën e parave që kërkon Barca për shërbimet e tij që janë 50 milionë euro. /Telegrafi/

www.telegrafi.com