Interi synon t'i kthehet fitores ndaj Chievos, formacionet zyrtare

13 Maj 2019

Interi dhe Chievo kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Nerazzurrët janë nikoqir të Chievos në ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të në Serie A, e cila zhvillohet në Giuseppe Meazza nga ora 21:00.

Skuadra e Luciano Spalletti vjen në këtë ndeshje pas tri barazimeve radhazi dhe synon fitoren për të qenë sa më afër kualifikimit në Ligën e Kampionëve.

? | KIT = READY #InterChievo coming up at 21:00 CEST ?

??#ForzaInter pic.twitter.com/fkSRMq8XkT

— Inter (@Inter_en) May 13, 2019

Në anën tjetër, mysafirët kanë disa gjiro që janë rënë matematikisht nga liga dhe do të luajnë pa ndonjë synim.

Spalletti ka vendosur t’i bëjë disa ndryshime, ndërsa trajneri i Chievos luan me formacionin më të mirë të mundshëm.

Inter: Handanovic; Cedric, Skriniar, Miranda, Asamoah; Vecino, Valero; Politano, Nainggolan, Perisic; Icardi; 

? LINE-UP KLAXON ?

Our starting XI for #InterChievo ??#FORZAINTER ?⚫️? pic.twitter.com/aLO3dSp4xr

— Inter (@Inter_en) May 13, 2019

Chievo: Semper; Tomovic, Cesar, Bani; Depaoli, Rigoni, Hetemaj, Leris; Vignato; Meggiorini, Grubac.​

/Telegrafi/

www.telegrafi.com