Interi synon transferimin e Florenzit, ofron mesfushorin Vecino

08 NĂ«ntor 2019

Alessandro Florenzi është dëshira e madhe e Interit për afatin kalimtar të janarit.

Mbrojtësi italian ka humbur vendin e titullarit te Roma, pasi trajneri Fonseca po preferon dyshen Spinazzola dhe Santon.

NeroazzurĂ«t janĂ« tĂ« gatshĂ«m tĂ« futĂ«n nĂ« bisedime me RomĂ«n pĂ«r t’i siguruar shĂ«rbimet e reprezentuesit italian.

Alessandro Florenzi. (Photo by Paolo Rattini/Getty Images)

E për të arritur deri te Florenzi, Interi është gati të sakrifikojë mesfushorin uruguaian Matias Vecino.

28-vjeçari nuk po preferohet nga trajneri i Interit, Antonio Conte dhe te Roma mund të jetë shumë i rëndësishëm.

MatĂ­as Vecino. (Photo by Lars Baron/Getty Images)

KĂ«sisoj dy skuadrat pritet t’i shkĂ«mbejnĂ« dy lojtarĂ«t gjatĂ« afatit kalimtar tĂ« janarit.

Vlera e të dyve sillet rreth 20 milionë euro dhe pritet të jetë shkëmbim i thjeshtë pasi asnjëra skuadër nuk duhet të shtojë para. /Telegrafi/

www.telegrafi.com