Interi vihet pas Tolissos, priten kontakte mes klubeve

24 Mars 2020

Mesfushori i Bayern Munich, Corentin Tolisso mund të largohej nga klubi në fund të sezonit dhe Interi mbetet i interesuar për shërbimet e tij.

25-vjeçari u bashkua me skuadrën bavareze nga Lyoni në verën e vitit 2017, por nuk ka arritur të gjejë vend të sigurt në formacionin bazë të Bayern.

Tolisso për një kohë ka qenë i lidhur me Juventusin dhe Napolin, por nuk lëvizi nga Bayerni edhe përkundër ofertave.

Corentin Tolisso te Bayern . (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Tani raportohet se po ai kërkon një sfidë të re dhe mund të largohet nga klubi gjatë verës, shkuan Sky Germany.

Mediumi gjerman shkruan se Interi është i interesuar për mesfushorin francez, por që ende nuk kanë filluar asnjë kontakt mes klubeve.

Edhe La Gazzetta dello Sport kishte raportuar gjithashtu se Interi ishin të interesuar për nënshkrimin e lojtarit.

Tolisso ka nënshkruar deri në vitin 2022 (Twitter)

Tolisso ka bërë 13 paraqitje në këtë sezon, duke shënuar një herë. /Telegrafi/

www.telegrafi.com