Intervista emocionale e De Geas pas humbjes së Unitedit nga Newcastle

06 Tetor 2019

Manchester United është futur edhe zyrtarisht në krizë, pasi në javën e tetë të Ligës Premier është mposhtur nga Newcastle më rezultat 1-0.

Djajtë e Kuq aktualisht gjenden vetëm dy pikë larg zonës që dërgon nga rënia prej ligës, derisa Ole Gunnar Solskjaer është buzë shkarkimit.

David de Gea është deklaruar pas ndeshjes, duke thënë se kjo formë nuk është e pranueshme, gjersa shihet tejet emocional.

Newcastle vs Manchester United (Foto: Jan Kruger/Getty Images/Guliver)

“Nuk Ă«shtĂ« e pranueshme, jo vetĂ«m kjo ndeshje, por e gjithĂ« sezoni”, ka thĂ«nĂ« portieri spanjoll pas humbjes.

“ËshtĂ« koha mĂ« e vĂ«shtirĂ« qĂ« kur kam arritur kĂ«tu. Nuk e di se çfarĂ« po ndodhĂ«. Ne nuk mund tĂ« shĂ«nojmĂ« njĂ« gol nĂ« dy ndeshjet e fundit”.

Newcastle vs Manchester United (Foto: Jan Kruger/Getty Images/Guliver)

“Nuk krijuam asnjĂ« shans tĂ« mirĂ« pĂ«r gol. Ne u mbrojtĂ«m mirĂ«. Skuadra duhet tĂ« dal mĂ« shpesh pĂ«rpara. Ne kishim disa lĂ«ndime tĂ« mĂ«dha, por kjo nuk Ă«shtĂ« arsye. Ne jemi Manchester United, ne duhet tĂ« stĂ«rvitemi mĂ« shumĂ«, tĂ« luftojmĂ« dhe tĂ« fitojmĂ« ndeshjet”.

Lexo po ashtu: Thellohet kriza e Unitedit, mposhtet edhe nga Newcastle

“Duhet shumĂ« gjera tĂ« pĂ«rmirĂ«sohen. Nuk e di çfarĂ« tĂ« them. TĂ« tentojmĂ«, luftojmĂ«, tĂ« zhvillohemi çdo ditĂ«. ËshtĂ« njĂ« moment e vĂ«shtirĂ«â€, ka shtuar mĂ« tej De Gea.

Manchester United gjendet në vendin e 12-të me nëntë pikë, ndërsa në xhiron e nëntë e pret Liverpoolin në Old Trafford. /Telegrafi/

"This is probably the most difficult time since I've been here. I don't know what is happening."@ManUtd goalkeeper David De Gea struggles to hide his deep disappointment after the Reds' 1-0 defeat to Newcastle 😼

More: https://t.co/aIXiM0tA1y pic.twitter.com/aZ42pvYPNz

— Sky Sports Premier League (@SkySportsPL) October 6, 2019

www.telegrafi.com