Ish zëvendës-presidenti i Barcelonës, Mestre: Nuk e di nëse Messi do të rinovojë kontratën

12 Shkurt 2020

Ish zëvendës-presidenti i Barcelonës, Jordi Mestre nuk është e sigurt nëse Lionel Messi do të rinovojë kontratën e tij në klubin katalanas.

Marrëveshja aktuale e yllit argjentinas përfundon në vitin 2021 dhe përfshin një klauzolë që i lejon atij të largohet në fund të çdo sezoni.

“Nuk kam ide nëse ai do të rinovojë”, ka thënë fillimisht Mestre për mediumet Cope dhe Radio Marca për situatën e Messit.

Lexo po ashtu: Abidal: Nuk është lehtë ta bindësh Messin ta vazhdojë kontratën

“Babai i tij po negocion rinovimin. Unë gjithmonë respektoj kontaktin me lojtarët”.

“Kam ndërhyrë vetëm kur ishte momenti për të biseduar”.

Lexo po ashtu: Ish zëvendës-presidenti i Barcelonës, Mestre: Nëse Neymar do të kthehet duhet t’i bëjë tri gjëra

Messi është akuzuar se ka shumë ndikim në nënshkrimet e reja dhe Mestre zbuloi se kë kërkoi kapiteni verën e kaluar.

“Messi i kërkoi direkt Josep Maria Bartomeut kthimin e Neymarit, por ai nuk bëri presion ndaj tij”, përfundoi ish numri dy i Barcelonës. /Telegrafi/

www.telegrafi.com