Ja 32 ekipet që do të luajnë në fazën tjetër të Europa League

Ja 32 ekipet që do të luajnë në fazën tjetër të Europa League

Faza tjetër me eliminim direkt e 1/16 të Europa League pritet të dhurojë spektakël me disa ekipe të mëdha që do të marrin pjesë.

Atletico Madrid, Borussia Dortmund dhe Napoli, vijnë nga Champions League, ndërsa Milan, Arsenal, Marseille, Lazio, Atalanta apo Sporting do të synojnë të shkojnë deri në fund të turneut me ambicien e madhe për ta fituar “kupën e vogël”.

32 skuadrat që do të vazhdojnë më tej në Europa League janë: Villarreal, Astana, Dynamo Kiev, Partizan Beograd, Braga, Ludogorets, Milan, AEK, Atalanta, Lyon, Lokomotiv Moscow, Copenhagen, Plzen, Steaua, Arsenal, Crvena Zvezda, Lazio, Nice, Marseille, Salcburg, Bilbao, Ostersunds, Zenit, Sociedad, CSKA Moscow, Celtic, Atletico Madrid, Sporting, Spartak Moscow, Napoli, RB Leipzig, Borussia Dortmund.