Jadon Sancho bëhet lojtari i pestë që arrin të regjistrojë +15 gola dhe +15 asistime brenda një sezoni

03 Qershor 2020

Jadon Sancho është bërë lojtari i pestë që arrin të regjistrojë +15 gola dhe +15 asistime brenda një sezoni.

Pasi u rikthye futbolli në Gjermani prapa dyerve të mbyllura, anësori anglez arriti të realizonte het-trik në fitoren 6-1 ndaj Paderbornit në fundjavën e kaluar.

Ai po ashtu bëri edhe një asistim në atë ndeshje, duke arritur shifrën e 17 golave dhe 17 asistime në Bundesliga.

Sancho është bërë lojtari i parë anglez që arrin të bëjë këtë gjë, derisa para tij e kanë bërë lojtarë si, Lionel Messi, Eden Hazard, Cristiano Ronaldo dhe Luis Suarez.

Për dallim nga anglezi, ylli argjentinas e kishte bërë këtë gjë për të katërtën herë në karrierë, ndërsa belgu e kishte arritur dy herë. /Telegrafi/

Përveç golave, ata edhe asistojnë 😉 🎯

Publiée par Telegrafi Sport sur Mardi 2 juin 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com