James Rodriguez do të largohet përfundimisht nga Real Madridi

12 Korrik 2020

Ylli kolumbian, James Rodriguez ka vendosur përfundimisht për t’u larguar nga Real Madridi në afatin kalimtar të kësaj vere.

Kolumbiani ka bërë vetëm tetë paraqitje në La Liga këtë sezon dhe trajneri Zinedine Zidane ka sugjeruar se ai nuk mund të shfaqet përsëri në 2019-20.

Ai ishte lidhur me një kalim në Atletico Madrid verën e kaluar, ndërsa Napoli dhe Milani ishin gjithashtu të interesuar, por Los Blancos zgjodhi ta mbante atë.

Lexo po ashtu: Alarmohen skuadrat e mëdha evropiane, Real Madridi përgjysmon çmimin e James Rodriguez

Sidoqoftë, ata nuk kanë gjasa ta mbajnë këtë vit dhe ai është i vendosur të gjejë një klub të ri këtë verë.

Sipas mediumit El Pais, James Rodriguez do të largohet përfundimisht nga Real Madridi këtë verë.

Edhe çmimi i lojtarit thuhet se ka rënë ndejshëm dhe Mbretërit janë gati ta lejojnë largimin e tij për vetëm 25 milionë euro. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com