Jean-Michael Seri e do kalimin te Roma

09 Korrik 2019

Jean-Michael Seri është shumë afër që të transferohet te Roma, pas rënies së Fulhamit në Championship.

Mesfushori nga Bregu i Fildishtë u largua në verën e kaluar nga Nice për 30 milionë euro te skuadra nga Liga Premier, por tani është sërish në tregun e transferimeve.

Përveç interesimit të Giallorosëve edhe Crystal Palace po tenton ta transferojë 28-vjeçarin, mirëpo mesfushori e dëshiron kalimin në Serie A.

Jean-Michael Seri (Foto: Bryn Lennon/Getty Images/Guliver)

“Partneri im italian dhe unĂ« kemi folur me RomĂ«n para disa javĂ«sh. Do tĂ« shohim se si do tĂ« zhvillohet situata”, ka thĂ«nĂ« agjenti Franklin Mata pĂ«r TeleRadioStero kur Ă«shtĂ« pyetur pĂ«r Serin.

Lexo po ashtu: TĂ« gjitha lajmet nga Jean Michael Seri

“Ai do tĂ« ishte shumĂ« i lumtur qĂ« tĂ« luante nĂ« Serie A dhe Roma Ă«shtĂ« klubi i duhur pĂ«r tĂ«â€, ka shtuar mĂ« tej agjenti i mesfushorit.

Më e rëndësishmja, Seri ka punuar tashmë me trajnerin e ri të skuadrës italiane, Paulo Fonseca te klubi portugez Pacos Ferreira. /Telegrafi/

www.telegrafi.com