Jean-Philippe Gbamin mund të transferohet te Arsenali

08 Shkurt 2019

Jean-Philippe Gbamin nuk e ka mbyllur derën për një lëvizje në afatin kalimtar të verës.

Mbrojtësi 23-vjeçar dhe mesfushori shkatërrues tashmë ka tërhequr vëmendjen me paraqitjet në këtë sezon te Mainzi.

Jean-Philippe Gbamin (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Reprezentuesi i Bregut të Fildishtë raportohet se po kërkohet nga skuadrat kryesore të ligës elitare angleze dhe posaçërisht Arsenali, i cili është i gatshëm të paguaj 35 milionë euro.

Por, klubi gjerman nuk dëshiron ta shesë futbollistin e tyre, Gbamin do të merr hap të njëanshëm duke shfrytëzuar klauzolën e largimit.

“UnĂ« nĂ« thelb ndjehem gati pĂ«r hapin e ardhshĂ«m dhe mund ta imagjinoj fillimin e njĂ« kapitulli tĂ« ri. PĂ«rmes arritjeve tĂ« mia, kam bĂ«rĂ« qĂ« klubet tĂ« vetĂ«dijesohen pĂ«r mua. UnĂ« e shoh njĂ« shans tĂ« mirĂ« pĂ«r tĂ« shkuar mĂ« tutje rreth zhvillimit tim sportiv dhe personal”.

Lexo po ashtu: TĂ« gjitha lajmet rreth Arsenalit

“Por, nĂ« kĂ«to momente unĂ« po jap 100 pĂ«r qindshin pĂ«r Mainzin dhe jam shumĂ« i kĂ«naqur me paraqitjet e mira. ÇfarĂ« do tĂ« ndodhĂ« pas sezonit, ne duhet tĂ« presim dhe tĂ« shohim”, tha futbollisti.

Ndryshe, Gbamin deri më tani ka pasur 53 paraqitje për klubin gjerman dhe nuk ka realizuar ndonjë gol. /Telegrafi/

www.telegrafi.com