Joao Mario për Correa apo Carrasco?

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
11 Janar 2018 23:51
Interi shpreson të përdorë mesfushorin Joao Mario në një shkëmbim huazimesh

Interi shpreson të përdorë mesfushorin Joao Mario në një shkëmbim huazimesh me Joaquin Correa të Sevilla-s ose më pak të mundshëm me Yannick Carrasco të Atletico Madrid.

Nuk është sekret, që portugezi dëshiron të lëvizë, pasi kërkon të luajë më tepër në prag të Kampionatit Botëror.

Zikaltrit kanë paguar 40 milionë euro për të nënshkruar me atë nga Sporting CP në gusht 2016 dhe nuk duan ta shesin me humbje, prandaj shpresojnë që ta huazojnë me shpresën, se ai do të rikthehet në nivelin e tij më të mirë dhe të sjellin një lojtar tjetër në këmbim.

Sipas “FCInterNews.it”, dy kandidatët e fundit për një shkëmbim të Joao Mario janë të dyja në Spanjë.

Sevilla tani drejtohet nga Vincenzo Montella, i cili mund të lejojë, që Correa të shkojë në Inter për gjashtë muaj në këmbim të Joao Mario.

Një alternativë tjetër më pak e mundshme do të ishte Yannick Ferreira Carrasco i Atletico Madridit.

Në të dyja rastet, mund të ketë një mundësi për ta blerë, por shanset më të mëdha janë vetëm për huazim.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike