REZULTATET LIVE
Shiko listen e plote

Jose Mourinho, Eden Hazard and Nathaniel Clyne… njohje me tatuazhistin

7 Dhjetor 2017 10:52

Scott Maclaren, pronari i Fulham Tatto Centre, dashuron të pikturojë futbollistët e Premier League dhe krenohet me klientët, pasi ka një listë mbresëlënëse.

Tifozi i Chelsea, studio e të cilit ndodhet disa minuta larg Stamford Bridge, ka pikturuar tatuazhe për Jose Mourinho, Eden Hazard, Morgan Schnederlin, Nathaniel Clyne dhe shumë të tjerë.

Ai mori përsipër biznesin 10 vjet më parë nga babai i tij Terry dhe xhaxhai Gary, të cili së pari hapën dyert e sallës së famshme në Londrën perëndimore në 1976.

Por ishte kthyer në fund të viteve '90, kur Fulham Tattoo Center u vendos në hartë kur Beckhams sollën një turmë me paparacë me ta.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment

Patinazh, Rusia “zapton” podiumin

20 Janar 2018 22:30

Janë mbajtur sot garat e patinazhit në akull për finalet e Kampionatit Europian, ku në fund kanë triumfuar ruset Zagitova dhe Medvedeva, ku së bashku me ato është ngjitur në podium dhe italiania Carolina Kostner.

Garat e patinazhit në akull janë zhvilluar në Moskë, ku padyshim sportistet vendase kanë grumbulluar pikët maksimale për të marrë medaljet. Zagitova është 15 vjeçe, ndërsa Medvedeva është 18, duke u quajtur “baby” nga komentuesit e garës. /EDS/

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment

Për dy ditë bëhet president, por Weah s’i ndahet futbollit

20 Janar 2018 21:34

George Weah për dy ditë do të marrë detyrën e presidentit të Liberisë.

Por një nga futbollistët më të mëdhenj të të gjithë kohërave nga Afrika nuk mund të rrijë pa pasonin e tij, futbollin.

Ai ishte lideri i ekipit të Weah All Stars kundër Forcave të Armatosura të Liberisë në miqësoren luajtur në vend, e cila ngjalli interes të madh.

Presidenti i ri 51 vjeçar ka fituar “Topin e Artë” si edhe “Lojtari më i mirë i Vitit” nga FIFA në 1995.

Ai është afrikani i parë dhe i vetëm që i ka fituar këto trofe.

Pas sfidave të shumta që i kaloi me sukses, tani Weah ka përpara edhe një tjetër më të rëndësishme, atë të drejtimit të një vendi i cili është një nga më të varfrit dhe problematikët në Afrikë.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment

Totti provokon Dzeko-n: Ky tren të çon në Londër?

20 Janar 2018 19:31

Roma niset me tren për në Milano, ish-kapiteni Totti bën shaka me Dzekon: “Ky tren të çon në Londër?”. Kjo pyetje vjen pikërisht pas zërave të përforcuar se Antonio Conte ka kërkuar boshnjakun në radhët e Chelsea.

Fotot tregojnë skuadrën verdheblu që ka zgjedhur trenin për t’u nisur drejt Milanos për ndeshjen e nesërme kundër Interit. Ndërsa pyetjes së Tottit padiskutim që Edin Dzeko i ka dhënë përgjigje: “Akoma jo”. Duke lënë të hapur mundësinë që transferimi mund të kryhet në ditët në vijim. /EDS/

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment

Dëmtim horror në Angli, lojtari thyen këmbën

20 Janar 2018 18:14

Ka ndodhur sot gjatë ndeshjes së Premier League mes Everton dhe West Brom Albion. Gjithçka ndodhi në minutën e 59 të ndeshjes. Salomon Rondon në tentativë për t’i hequr topin nga këmbët James McCarthy, e gjuan pak mbi kavilje dhe i thyen këmbën.

Menjëherë lojtari i West Brom shpërthen në lot dhe thërret mjekët, por goditja e tij ka qenë fatale për lojtarin e Irlandës së Veriut. /EDS/

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment