Jose Mourinho po konsiderohet tashmë trajner i Real Madridit

07 Mars 2019

Jose Mourinho duket se e ka të ardhmen e tij të zgjidhur.

Kështu së paku raportojnë mediat ne Britaninë e Madhe.

Gazeta prestigjioze The Telegraph shkruan se Mourinho është e sigurt se do të jetë trajner i ardhshëm i Real Madridit.

Mourinho ishte pjesë e Real Madridit para se të kalonte te Unitedi.

Ai aty e riktheu titullin e La Ligas pas shumë vitesh dhe ndërpreu dominimin e hekurt të Barcelonës.

Besohet se të njëjtën gjë po i kërkohet Mourinhos ta bëjë edhe tani teksa Real Madridi do të fillojë revolucionin në skuadër me krysisht lojtarë të rinj në përbërje.

Jose Mourinho ka mbetur pa punë që prej se u shkarkua nga pozita e trajnerit te Manchester United. /Telegrafi/

www.telegrafi.com